Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A
Stan prawny: grudzień 2021r.
Linki sponsorowane

Ustawa o służbie medycyny pracy art. 13 - 17a

Art. 13.

Zleceniodawca, działając w porozumieniu z przedstawicielami pracowników, ma prawo wyboru podstawowej jednostki służby medycyny pracy.

Art. 14.

1. Podstawowa jednostka służby medycyny pracy może zlecić, na podstawie umowy, wykonywanie niektórych świadczeń, w szczególności badań diagnostycznych i specjalistycznych konsultacji lekarskich, zakładom opieki zdrowotnej lub podmiotom uprawnionym do wykonywania tych świadczeń na podstawie odrębnych przepisów.

2. Koszty zleceń, o których mowa w ust. 1, obciążają podstawową jednostkę służby medycyny pracy.

Art. 15.

1. Samorząd województwa tworzy i utrzymuje wojewódzki ośrodek medycyny pracy.

2. Kierownikiem wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy jest lekarz specjalista w dziedzinie medycyny pracy lub medycyny przemysłowej.

Art. 16. (uchylony).
Art. 17.

Do zadań wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy należy w szczególności:

Art. 17a.

Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, limit badań wykonywanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy w ramach świadczeń zdrowotnych, o których mowa w art. 17 pkt 9, biorąc pod uwagę niezbędność ich przeprowadzania dla potrzeb szkolenia specjalizacyjnego lekarzy przez wojewódzkie ośrodki medycyny pracy.

Ustawa o służbie medycyny pracy
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 3 - 4
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 5
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 6
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 7
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 8-10
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 11-12
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 13-17a
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 18-19
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 20-21
Ustawa o służbie medycyny pracy art. 22-30

Linki sponsorowane

Pytania prawne (2):
Większe okno
Gość
2012-04-13 10:31:46
Odpowiedzi: 0
witam pracuje przez agencje pracy ponad 8 miesiecy jestem w 2 miesiacu ciaży i jestem na l4 mam umowy miesieczne ostatnia umowa kończy mi sie 30 kwietnia 2012 i czy bedac w ciaży na l4 moga mi nie przedłużyć umowy? i czy zus mi bedzie płacił ?
Gość
2014-09-15 14:51:21
Odpowiedzi: 0
jak rozumieć zapis art. 13 Ustawy? Co oznacza, że zleceniobiorca działając w porozumieniu z przedstawicielami pracowników ma prawo wyboru.... Jak to się ma do ustawy o zamówieniach publicznych?
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 
Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie