Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A

Kodeks pracy

Polskie prawo pracy
Stan prawny: grudzień 2022r.
Linki sponsorowane

ZATRUDNIANIE MŁODOCIANYCH

Rozdział 6 - Rzemieślnicze przygotowanie zawodowe

Art. 206.

§1. Przepisy art. 190-205 stosuje się odpowiednio do młodocianych zatrudnionych na podstawie umowy o przygotowanie zawodowe u pracodawców będących rzemieślnikami.

Pytania prawne (3):
Większe okno
Gość
2011-01-26 19:26:18
Odpowiedzi: 0
Uczęszczam na same praktyki i chciałabym sie dowiedzieć czy należą mi sie ferie zimowe .
Gość
2014-02-18 21:28:36
Odpowiedzi: 1
Witam,uczeszczam ostatni rok na przyuczenie do zawodu fryzjer,teraz czeka mnie egzamin sprawdzajacy za który trzeba zapłacic 500zł,chciałbym się dowiedzieć kto musi zapłacić tę kwotę???Ja, czy pracodawca?
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-02-20 21:09:27
Pracodawca opłaca egzamin czeladniczy. Jeżeli go nie zdasz to poprawke także opłaca pracodawca.
Dodaj odpowiedź
Gość
2021-10-09 18:18:48
Odpowiedzi: 0
Dzień dobry. Mój wychowanek kończy naukę zawodu w zawodzie kucharz oraz uczestniczy w zawodowych kursach kwalifikacyjnych. Zaliczył już dwa. Pozostaje mu ostatni. Nasze pytanie brzmi, czy jest możliwe, aby nasz wychowanek sam opłacił ostatni kurs? pracodawca stwierdził, że nie jest już zainteresowany podpisaniem kolejnej umowy ze szkołą w celu oddelegowania go na kurs.
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie